МОНОХРОМНА СХЕМА ПОЄДНАННЯ КОЛЬОРІВ
Створення гармонії кольорів у вбранні – справжнє мистецтво. Модницям, які прагнуть його опанувати, на перших етапах стає у великій пригоді кольорове коло Іттена. З його допомогою, керуючись принципами подібності і контрасту, значно легше вдало комбінувати різні відтінки. А от з часом і практикою ваші очі навчаються ніби інтуїтивно обходитися й без нього.
Оскільки FASHIONISTA вже розглянула основи теорії кольору в однойменній публікації, пригадаємо тільки ключові тези:
-
- усе безмежне розмаїття кольорів можна розділити всього на дві категорії: ахроматичні (чорний, білий та сірий) і хроматичні;
-
- хроматичним барвам притаманний неперервний взаємоперехід на кольоровому колі Іттена;
-
- для кращого розуміння природи хроматичних кольорів варто розглядати такі їхні характеристики, як температуру і насиченість. Будь-який із них можна розкласти на палітрі від теплих (переважає жовтий пігмент) до холодних (переважає блакитний пігмент) відтінків;
-
- ближче до центру кола всі кольори є блідими та менш насиченими, тоді як на його краях їх інтенсивність максимальна;
-
- температуру і насиченість барв одягу в портретній зоні слід зіставляти із «теплотою» чи «прохолодою» своєї зовнішності.
Рухаємось далі. Для створення гармонійних поєднань кольорів у одязі виокремлюють п’ять базових схем колорблокінгу, що ґрунтуються на використанні кола Іттена, а саме монохромну, аналогову, компліментарну, тріадну і тетрадичну.
Зупинімося докладніше на першій із них, монохромній, що передбачає поєднання різних за насиченість відтінків якогось кольору (в межах одного сегменту кольорового кола). Це чудовий і відносно безпечний старт для експериментів з барвами. Монохромна гармонія виглядає водночас лаконічно й ніжно, елегантно і вишукано. Це безпрограшна класична комбінація – поза часом і трендами.
У літньому сезоні 2021-го року особливої актуальності набув бежевий колір. Він створює гідну конкуренцію класичному чорному. Знаходьте свій відтінок і сміливо міксуйте його з молочним чи коричневим або ж носіть «соло».
При побудові монохромного образу винятково в одному відтінку FASHIONISTA радить для повсякденних виходів надавати перевагу саме базовим кольорам. У таких образах ви виглядатимете стримано й інтелігентно. Якщо ж маєте на меті гучно заявити про себе, використайте один насичений відтінок червоного, синього чи будь-якого іншого кольору.
Доречною при використанні одного базового відтінку буде гра фактур або ж складний крій. Саме вони внесуть глибину в образ і стануть його родзинкою.
Водночас ахроматичні кольори безпрограшно поєднуються один із одним, а також слугують базою для колорблокінгу, зокрема й монохромного. Сірий, на противагу чорному та білому, більш «вередливий». FASHIONISTA не радить обирати його як нейтральний фон для хроматичних відтінків.
Приклад вдалого, неперевантаженого монохромного поєднання – два відтінки одного кольору і нейтральний білий. Таку комбінацію легко створити, до прикладу, з романтичними рожевими, класичними блакитними або освіжаючими м’ятними барвами. Вона завжди буде гармонійною.
У такій схемі можна «грати» з температурою відтінків. Однак будьте обережними з пропорцією холоду і тепла «50 на 50», що візуально здатна спростити чи навіть спотворити образ. Більш універсальною й безпечною буде умовна пропорція «80 на 20» або навпаки.
Цікаво також виглядає комбінація відтінків, що розміщені на різних полюсах одного сегменту кольорового кола. Образ, виконаний у кремово-жовтій гамі, чудово доповнить насичений гірчичний акцент. Так само можна комбінувати глибокий синій з ніжним блакитним, бордовий з рожевим і т. д.
Дивовижна річ: замкнене кольорове коло Іттена дарує незліченну кількість варіантів їх гармонійного поєднання. Сьогодні ми розглянули тільки першу базову схему. В наступних публікаціях FASHIONISTA продовжить описувати способи створення довершених образів через кольорові комбінації. До зустрічі!