СТИЛЬ CASUAL – РОЗМАЇТА ПОВСЯКДЕННІСТЬ
У бурхливому потоці щоденних справ відчуття невимушеності та свободи – це те, що ми найбільше цінуємо в одязі. Тому уніформою сучасної мешканки міста стало вбрання в стилі casual. Його популярність зростала протягом усього ХХ століття, а основи для розвитку закладалися поступово: відстоюванням жінками своїх прав (зокрема, й на зручний одяг, що не сковує), активним способом життя та усвідомленням важливості спорту, курсом на практичність під час воєнних років та економічним піднесенням після Другої світової.
Уже наприкінці 40-х і в 50-х роках на стику формальності й легкої недбалості вималювався звичний нам casual-образ. Цікаво, що слово «casual» з’явилося дещо пізніше, його пов’язують із модою серед футбольних фанів Шотландії.
Ось ще кілька фактів про цей стиль:
-
- у перекладі означає «повсякденний», «недбалий», «вільний», однак у жодному разі не допускає неохайності;
-
- робить ставку на простоту та комфорт;
-
- доречний для різноманітних нагод у межах міста;
-
- легкий для відтворення, адже його елементи (тою чи іншою мірою) має кожен гардероб.
Для кращого розуміння виокремимо основні маркери, з допомогою яких упізнається стиль casual:
-
1. Силует прямий або вільний.
-
2. Деталі лаконічні.
-
3. Речі однотонні. Якщо є принт, то неконтрастний, як правило, геометричний.
-
4. Кольори нейтральні, приглушені (чорний, сірий, молочний, білий, коричневий, бежевий, синій, хакі). Серед більш яскравих відтінків перевагу мають ті, що з сірим пігментом (теракотовий, припилений рожевий, блакитний тощо). Червоний – як мікроакцент на нейтральному тлі.
-
5. Ключові тканини: влітку – бавовна та льон; взимку – костюмна шерсть і трикотаж; поза сезонами – денім.
-
6. Жодних рюшів, воланів, блискіток, глибоких вирізів, тонкого трикотажу, що щільно облягає.
Стосовно структури, то стиль casual формують базові речі, які виглядають або розслаблено, або елегантно і стримано. У їх єднанні й народжується неповторний шарм повсякденного стилю. Його найбільш впізнавані елементи – це класичні джинси та брюки, футболки й сорочки, джемпери й кардигани.
Сукням і спідницям тут теж є місце, але вони не повинні бути надто короткими й без зайвого декору. Довершують casual-образи жилети, піджаки вільного крою, тренчі, пальта-халати чи пальта-піджаки. Взуття завжди зручне: на плоскому ходу або невисоких стійких підборах. Сумки структуровані й виконані у нейтральній кольоровій гамі.
Аби повсякденний комплект був цікавим, слід ретельно добирати аксесуари. Вони не мають різко чіпляти на себе погляди, а тільки додавати образу глибини й завершеності. Із цим завданням чудово справляються окуляри, шарфи, шовкові хустинки та шкіряні ремені. З допомогою останніх можна також підкреслити лінію талії і додати витонченості прямому силуету.
Прикраси в casual-луках, як правило, представленні лаконічною біжутерією. І навіть коли персні, сережки, ланцюжки або браслети виконані з дорогоцінних металів, вони зберігають зрозумілу форму й стриманість ліній.
Якщо ви вже читали нашу публікацію про мінімалізм, то могли помітити, що стиль casual має з ним багато перетинів. Насправді, вони часто співіснують разом, не виключаючи один одного. Проте мінімалізм – поняття вужче, найперше воно про чистоту форм, відсікання зайвого, максимально високу якість речей і свого роду статусність. Тоді як повсякденний стиль – про зручність та поєднання різних за настроєм елементів в одному образі.
Стиль casual має кілька підвидів, і серед найбільш відомих команда FASHIONISTA виділяє чотири: SMART CASUAL, CASUAL CHIC, SPORT and STREET CASUAL.
SMART CASUAL
SMART CASUAL – стиль сучасних активних ділових людей. Ідеальний для тих, хто не скутий жорстким робочим дрес-кодом. Хоч часто в установах і корпораціях із суворо регламентованим вбранням існують так звані casual friday, коли правила послаблюються і на арену виходить smart casual.
У такому образі зберігається строгий силует, але окремі елементи стають менш формальними. Зокрема, джинси прямого крою без рваностей заміняють брюки; футболка, водолазка або джемпер – сорочку; лофери чи базові білі кеди – туфлі-човники тощо. Smart casual – це золота середина між класичним офіційним убранням і вільним повсякденним.
CASUAL CHIC
CASUAL CHIC – це відхилення у бік жіночності й вишуканості. У ньому об’єднанні елегантність, розкіш і комфорт. Для стилю casual chic, між іншим, характерне використання сатинових суконь і спідниць, інших їх варіацій у довжині міді, підборів. Якщо все ж спідниця чи сукня коротка, то обов’язково скомпенсована маскулінністю й затишністю інших речей у комплекті.
Цей підвид повсякденного стилю часто поєднує просту форму й дорогі матеріали, звичні речі та елементи, що викликають інтерес. Як варіант, стриманий одяг доповнюють активні чи статусні аксесуари.
SPORT CASUAL
SPORT CASUAL – одяг цього стилю не передбачає походів до спортзалу. Натомість він згодиться для прогулянок у місті, розслабленого проведення часу в колі друзів і родини, виїздів за місто та подорожей.
Sport casual комбінує знайомі casual-речі зі спортивними (бомберами, худі, толстовками, світшотами, спортивними костюмами, дутими жилетами чи куртками, джегінсами, велосипедками тощо). Часто сумку тут замінює рюкзак, а одним із найбільш популярних поєднань є худі + пальто/тренч.
STREET CASUAL
STREET CASUAL – найбільш розслаблений і безпосередній підвид повсякденного стилю, де правила поступаються свободі самовираження. Залишаються тільки ключові орієнтири – зручність одягу й мінімальний декор. Так виглядає вулична мода з характерною для неї багатошаровістю, грою об’ємів і контрастом фактур.
Тут доречні потерті джинси, вироби зі шкіри, різні варіанти курток й іншого верхнього одягу, піджаків і жилетів, цікаві аксесуари та більш яскраві кольорові або принтовані рішення – все, що ви звикли бачити на зірках street-style.
СASUAL-СТИЛЬ – це демократичний спосіб самовираження через одяг, який згодиться для будь-яких випадків. У ньому не треба йти на компроміси з комфортом, а розмаїття видів дарує свободу творчості. Розглядаючи «чистий» повсякденний стиль, команда FASHIONISTA хотіла виокремити його примітні ознаки, щоб ви легко відтворювали їх на практиці. При цьому в реальному житті casual легко міксується з елементами стилю бохо, романтикою, гламуром і т. д. Тож, якщо виникне бажання експериментувати, не відмовляйте собі в ньому!