ЛЛЯНА КОЛЕКЦІЯ BY FASHIONISTA
Коли надворі + 35, здається, що найкраще вбрання – це купальник. Зерно правди в цьому є, але не тоді, коли мова про міські будні. FASHIONISTA переконана: ідеальна тканина для спеки – це льон. Історія його використання вимірюється тисячоліттями. А в тому вигляді, що ми звикли, цей матеріал перекочував до нас у ХХ сторіччі. Звісно ж, із чоловічого гардеробу, де лляні костюми приходили на зміну зимовим шерстяним.
У лляній колекції by FASHIONISTA ви знайдете сукні, сарафани, топи, шорти, спідниці, штани, сорочки і навіть комбінезони. Нижче – про основні категорії нашої колекції й секрети догляду за лляним одягом.
ЛЛЯНІ СУКНІ
Мода вповільнюється, що грає нам на руку. Якщо раніше придивлятися до новинок і вводити їх у гардероб потрібно було швидко, то останніми роками тренди кочують з сезону в сезон. Один із них – яскраві відтінки в лаконічних силуетах.
Бренд INSPO втілив його у жовтій і синій сукнях з прямокутним вирізом. Вони вирізняються своїми барвами, але не перевантажені декором. Мінімалістичні крихітки нагадують про моду 60-х, коли довжина міні була дуже популярною, нині ж набирає все більших обертів. Балансують її рукава, що закривають плечі, а ще, за вашим бажанням, – плоский хід.
Якщо вам близька спокійна кольорова гама, але хочеться зробити акцент на ногах, то ці ж сукні є у блакитному й білому кольорах. Або ж придивіться до інших моделей:
бежевої сукні з поясом, що прекрасно впишеться в стиль сафарі завдяки поясу з акцентною пряжкою й накладними кишенями з клапанами спереду;
світло-бежевої сукні з еластичними вставками. Вона об’єднала в собі інші актуальні елементи: акцентні рукава-ліхтарики, вирізи на талії спереду і ззаду. Ці тренди не здають своїх позицій роками.
Груба фактура льону асоціюється з натуральністю, близькістю до природи. Бо й направду, він екологічний, має рослинне походження, а також:
- - гарантує циркуляцію повітря, не затримує тепло тіла, тому в ньому комфортно влітку;
- - має антибактеріальні властивості;
- - не електризується;
- - не викликає алергії.
Тому ми переконані: придбати лляне плаття чи сарафан – чудове рішення для літньої капсули. Але важливо не прогадати з фасоном. Прямий крій добре виглядатиме на поставах без вираженої талії. А от власницям помітного перепаду пропорцій пасуватимуть сукні з пасками і спідницею, яка вільно спадає. До прикладу, такі, як наша біла сукня з поясом-зав’язкою або світло-бежева з солом’яним поясом.
При цьому уникайте надмірного облягання. Навіть при правильному догляді льон може трохи «сісти». Краще залишити йому 1–1,5 сантиметри запасу.
ЛЛЯНІ НИЗИ
Льон – цупкий і зносостійкий матеріал, що здатен довго зберігати колір. Його благородна неоднорідність ниток, рихлість структури створюють особливий візуальний ефект. А це ще кілька аргументів до скарбнички доводів «Одяг з льону – правильна літня база». Зокрема, справедливо це й для низів: шортів, спідниць, штанів. Об’єднує їх фасон, що за замовчуванням – вільний. Між тілом і одягом повинно залишатися повітря.
Короткі лляні шорти з високою талією + укорочений топ чи топ-бра – проста і вдала формула літнього аутфіту, якщо вам хочеться відкрити тіло. Як додатковий шар використовуйте сорочку вільного крою, бавовняну або також із льону.
Якщо у вашій колекції шортів уже багато, то придивіться до нашої спідниці з декоративними ґудзиками. Її пляшковий зелений колір доводить, що влітку можна носити не тільки речі у світлих, а й у більш глибоких відтінках. Вони чудово підкреслять красу смуглявої й засмаглої шкіри.
Лляні несилуетні речі даруватимуть відчуття легкості, прохолоди. І якщо носити штани влітку, то краще саме лляні. У нашій колекції представлені їх дві моделі: палацо і джогери. Вдягаючи перші, радимо відкривати руки, плечі чи живіт – так балансуватиметься закритість низу. У нашому асортименті велика кількість топів і блуз, що допоможуть у цьому. Або ж підкреслюйте лінію талії, відкривайте ключиці, обирайте топи з декольте, силуетні варіанти. Штани-джогери відкривають вузьку частину ноги – щиколотку, від чого постава не виглядатиме грузною.
ЛЛЯНІ ТОПИ
Топи з льону by FASHIONISTA – укорочені романтичні моделі, що випромінюють грайливість, розслабленість, безтурботність. Об’ємні рукава, зав’язки спереду і шнурівки ззаду, V-подібні вирізи й нескінченність жіночності й шарму. Вони доречні в міських образах, у відпустці і навіть у коктейльних луках.
Гармонійно такі топи виглядатимуть у total linen комплектах, тобто разом зі лляними шортами, спідницями або штанами. У нашій колекції зберігається комплектність: речі легко складаються в образи за тонами.
Льняний топ + денім – класний комплект для міста ввечері.
Льон дружить з такими ж літніми за настроєм аксесуарами – солом’яними сумками, виробами з плетінням, шнурівкою. Він активно використовується в етнічному, рустикальному, бохо, сафарі стилях. Якщо вони вам близькі, то маєте ще більше підстав придбати лляні речі.
Бісер, скло, дерево, покриті емаллю, металеві (неправильної форми) «дитячі» і бохо-прикраси, а також перлини якнайкраще довершуватимуть лляні комплекти.
За головні убори добирайте панами, бейсболки, бандани або ж капелюхи.
ЛЛЯНІ КОМБІНЕЗОНИ
Альтернативою до лляної сукні стане лляний комбінезон: молочний або світло-бежевий (з тонкими бретелями і штанами вільного крою). Вони дещо відрізняються деталями, але обидва закривають потребу ламати голову й вигадувати поєднання верху з низом.
До виробів з льону пасуватиме різне взуття. Вишукане елегантне й зручне повсякденне. Часом потрібною парою стануть босоніжки на підборах з тонкими ремінцями, а наступного разу – сандалі на плоскому ходу, шльопанці чи кеди.
Аби лляні речі служили вам вірою і правдою тривалий час, дотримуйтеся рекомендацій щодо їх догляду:
-
- - оптимальний спосіб прання – ручний. При цьому не викручуйте одяг, а акуратно відтискайте, огорніть в рушник;
-
- - якщо все ж перете в машинці, то на спеціальному режимі – окремо від іншого одягу. Без віджимання й сушіння;
-
- - використовуйте для прання засоби без надмірного піноутворення, без хлору. Наприклад, дитячий пральний порошок.
-
- - максимальна температура води для кольорового і чорного лляного одягу – до +30 градусів; для світлого – до +60;
-
- - аби вивести пляму, замочіть річ у воді, до якої додали трохи оцту або лимонної кислоти. Так удасться зберегти відтінок. Аби колір не вимивався – додайте до прального порошку солі;
-
- - висушуйте льон подалі від сонячного проміння і тепла, аби одяг «не сів»;
-
- - прасуйте лляні речі зі зволоженням, поки вони ще не до кінця висохли, або паром. Оптимальна температура прасування – 110 градусів;
- - зберігайте лляні речі горизонтально, подалі від сонця і тепла.
А як бути з тим, що льон легко мнеться? Як то кажуть, прийміть його таким, яким він є. Недоліки – це продовження наших сильних сторін. Те саме і з льоном. Це чи не єдиний матеріал, де зім’ятість не означає недбалості чи недогляду. І тільки для строгих офісних аутфітів шукайте речі з сумішшю льону та інших тканин, як-от віскоза, бавовна, шовк. Тоді зіжмаканий ефект буде меншим. Невеликі вузлики на тканині – це також нормально.
У лляній вільній сукні, комбінезоні чи штанах-палацо й топі вам буде приємно і зручно, а комплект виглядатиме невимушено і стильно. Коли носити льон, як не влітку, і що ще носити спекотного літа, як не льон!