ТРЕНДИ ВЕСНИ ’ 2022: ГОЛОВНІ НАПРЯМКИ І СТИЛІ
За день до 24-го лютого, що розділило наші життя на до і після, команда FASHIONISTA підготувала матеріал про тренди весни ’ 2022. Сьогодні публікуємо його і всім серцем віримо, що весна для України обов’язково настане. Не знаємо конкретного дня, але він щораз ближче. А поки продовжуємо працювати на благо Батьківщини і підтримки ЗСУ.
З кожним роком виокремити кілька ключових трендів сезону все важче і важче. Мода розширюється і пропонує багато однакових за впливом тенденцій, у яких легко знайти щось і для себе. На макрорівні FASHIONISTA виділяє чотири напрямки і стилі цієї весни: естетику 2000-х, етнічні мотиви, стилі гранж і спорт-шик.
ЕСТЕТИКА 2000-х
Естетика Y2K, або 2000-х, домінувала в масовій культурі протягом 1994–2004 років. Нині найбільш активно її наслідує покоління Z (зумери) – народжені у 1997–2012 роках, переграючи на свій лад. Водночас ввести атрибут стилю нульових може кожна дівчина і жінка, незалежно від віку.
Низька посадка штанів і джинсів. Найбільш популярні моделі – вільного крою чи прямі. Однак дедалі частіше серед них з’являються і силуетні варіанти, що максимально наближені до стилістики 2000-х. У 2022-му не обов’язково носити розмір XS, аби обирати занижену талію. Достатньо любити своє тіло і насолоджуватися його відображенням у дзеркалі.
Міні. За останні сезони довжина спідниць скорочувалася й скорочувалася. Сьогодні популярними стають не тільки класичні мініспідниці, а й мікроміні. У поєднанні із заниженою талією такі юбки стали схожими на широкий пояс. Для повсякденних весняних луків достатньо зупинитися й на одному пункті: низька посадка або ж коротка довжина.
Сяйво. Блискітки, стрази, металізовані покриття, осяйні фактури – не тільки для вечірки, а й виходів у місто у звичних справах. Безпрограшний варіант – додавати такі елементи в casual-образи. Стриманість і простота останніх стане прекрасним тлом для «святкових» деталей, а для сміливих модниць – осяйний total look.
Платформа і каблуки. Без плавних переходів від зручних утилітарних моделей до гіпертрофовано великих підошов і каблуків, модна індустрія наполегливо заявляє: ключова ознака трендового взуття – масивна платформа. Як альтернатива та баланс між трендом і базою – високий стійкий каблук або збільшена підошва.
Вирізи, розрізи, асиметрія – тренд розвивається далі. Поряд з геометричними (трикутними, квадратними) формами з’являється багато округлих. Діє правило: чим більше, тим краще, особливо в період пізньої весни і літа. Водночас пам’ятаємо про доречність нагоді.
У теплу пору цей тренд чудово виглядає на яскравих тканинах, а також тісно зв’язаний зі ще одним проявом моди нульових – обляганням.
ЕТНІЧНІ МОТИВИ
Топи, сукні, спідниці й костюми, виконані в техніці кроше, інші мотиви народної творчості у теплому сезоні 2022-го року будуть неабияк популярними. Зокрема, кроше може втілюватися як у класичному кольоровому рішенні, так і в більш яскравому, навіть наївному. Вітається мультикультуралізм у різних проявах: бісер, ажурне плетіння, різноманітні види вишивки.
ГРАНЖ
З чим у вас асоціюється стиль гранж? Для FASHIONISTA він розкривається зокрема у масивних шкіряних куртках, мішкуватих силуетах, подертостях.
Так, у весняному сезоні речі з натуральної і штучної шкіри не здають своїх позицій. Водночас вони стають все більш грубими, втілюються у маскулінних силуетах. Подекуди нагадують вінтажні моделі, що носили в 90-і наші тати й дідусі.
Подертостей стає дедалі більше, зокрема й у неочікуваних місцях. Вони можуть бути як на джинсах, так і на светрах, футболках чи сукнях. Для цього стилю властива неохайність, а тому варто подбати про акуратний макіяж, зачіску. Вони балансуватимуть гранжовість образу.
СПОРТ-ШИК
Легінси, джинси, спортивні штани, джогери, поло, футболки, бейсболки, спортивні шкарпетки, кеди і кросівки – основа стилю спорт-шик. Міксуємо їх із романтичними, діловими, гламурними чи кежуальним речами. Тут нема жорстких правил, однак, як правило, в пропорції спортивні елементи переважають.
Те, що було буденним три тижні тому, стало неоціненним скарбом сьогодні. Ще більше ми відчуваємо цінність нашої свободи і віримо, що попереду перемога. А сьогодні продовжуємо робити те, що в наших силах. Для себе, близьких, співвітчизників, країни.
Разом ми сила. Все буде Україна!